Konferencja prasowa 17.05.2021 – KLASA PATRONACKA POD SKRZYDŁAMI WKL

Wydarzenia

NOTATKA PRASOWA

POD SKRZYDŁAMI NAJLEPSZYCH!” – rusza nabór do nowo otwieranej klasy pod patronatem Wielkopolskiego Klastra Lotniczego. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, zostało sfinalizowane trójstronne porozumienie o współpracy edukacyjno-zawodowej, pomiędzy: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Wielkopolskiego – inicjatorem akcji, Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Wielkopolski Klaster Lotniczy” w Kaliszu i Miastem Kalisz, jako organem prowadzącym dla szkół: Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu.

Konferencja obyła się 17 maja nieprzypadkowo. Od tego dnia bowiem rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok 2021/2022.Od dziś rusza nabór do szkół ponadpodstawowych, chcieliśmy tym samym zaprosić uczniów do tego, żeby przystąpili do naszego projektu i złożyli dokumenty do klasy patronackiej pod skrzydłami Wielkopolskiego Klastra Lotniczego – mówiła Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu.
W spotkaniu udział wzięli: Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, Grzegorz Kulawinek – Wiceprezydent Miasta Kalisza, Wojciech Wasik – Prezes Zarządu SPPL „WKL” w Kaliszu, Agata Dziedzic – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kaliszu, Marcin Szymczak – Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Kaliszu, Magdalena Sekura-Nowicka – Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu, Ewelina Dudek – Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Kaliszu oraz Marta Sobol – Koordynator Biura WKL…